یک برنامه توانبخشی قلبی را برای یک سبک زندگی سالم قلب آغاز کنید

دو ماه پس از عمل جراحی قلب باز ، با مراجعه به متخصص قلب ، اجازه یافتم برنامه توانبخشی قلبی تحت حمایت پزشک را آغاز کنم-برنامه ای برای تمرینات ورزشی و آموزش عوامل خطر برای افرادی که از عمل های قلبی جدی و بیماری قلبی بهبود می یابند.

برخی از بیماران به حدی شفا می یابند که زودتر و برخی دیگر دیرتر شروع می شوند. سالن بدنسازی محل زندگی من در سانتافه ، NM ، که مرکز زندگی خوب نامیده می شود ، به طور وسیع در زیرزمین یک بیمارستان ما واقع شده است. در سی سال گذشته ، هزاران برنامه توانبخشی قلبی تنها در ایالات متحده گسترش یافته و همه ویژگی های مشابهی دارند.

در کتابم ، همراه قلب باز: آماده سازی و راهنمایی برای جراحی جراحی قلب باز (انتشار قلب باز ، 2006) بهترین دکتر قلب در مشهد توصیه می کنم ، “هر روز پیاده روی خود را به طور سیستماتیک افزایش دهید ، تا جایی که بتوانید تجسم کنید و منتظر بازآموزی قدرت باشید. و استقامت هوازی در یک برنامه توانبخشی خوب قلبی ارائه شده است. هنگامی که پزشک در نهایت شما را برای توانبخشی قلبی تأیید کرد ، متوجه خواهید شد که یک تجربه جدید یا بیداری دوباره یک لذت قدیمی است – رفتن به باشگاه ورزشی! ”

شروع یک برنامه توانبخشی قلبی واقعاً یک لحظه هیجان انگیز است. بالاخره می خواستم بدنم را به طور واقعی حرکت دهم. می دانستم که پیشرفت ملموسی داشته ام وگرنه آنجا نخواهم بود. یک فیزیولوژیست ورزشی یا مدیر مورد به من اختصاص داده شد. پس از یک جهت گیری کلی (تکمیل پرسشنامه دقیق ، یادگیری ضربان قلب ، استفاده از اکسیژن و دستورالعمل های نظارت بر ریتم) به من یک کاربرگ تمرین شخصی داده شد. ترجیحاً سه بار در هفته به مدت یک ساعت ، من باید پیشرفت ملایم خود را در یک برنامه سفارشی دنبال کنم – با استفاده از تردمیل ، دوچرخه ، پله ، دستگاه UBE (ارگومتر هوازی) و غیره. افزودن تمرینات با وزنه به رژیم بعداً به تشخیص مدیر پرونده من انجام شد. علاوه بر این ، کلاسهای متعدد (کشش ، تراباند ، وزنه آزاد) و گروههای حمایتی (ترک سیگار ، مدیریت استرس ، پوکی استخوان و آموزش رژیم غذایی) همه در بسته موجود بود. ماهی یکبار یک پرسش و پاسخ “از متخصص قلب بپرسید” بود که توسط یکی از متخصصین قلب متخصصان موسسه نیومکزیکو برگزار می شد. بیشتر از همه ، کارکنان حرفه ای دلسوز ، فداکار ، بسیار مراقب و خوش اخلاق بودند. هوای محسوسی از رفاقت و ایجاد دوستی وجود داشت که به یک تجربه گروهی پشتیبانی به یاد ماندنی برای من تبدیل شد.

من به شرط پذیرش استفاده از مانیتور بی سیم قلب در حین تمرین ، در برنامه پذیرفته شدم. چه چیز خوبی! قلب من هنوز داخل و خارج از ریتم نامنظم (فیبریلاسیون دهلیزی) می چرخید. همیشه شخصی روی صفحه کامپیوتر بود که ریتم من را زیر نظر داشت. اگر ، به احتمال زیاد با فشار ، a-fib من بازگردد ، حتی اگر متوجه نشدم ، یک پرستار یا فیزیولوژیست ورزشی با من تماس می گیرد. چه احساسی داشتم؟ آیا احساس سبکی کردم؟ آیا باید سرعت را کم می کردم؟ شاید جلسه من برای آن روز تمام شود؟ نبض شما x است ، بیایید فشار خون شما را بررسی کنیم … از آنجا که تمایل یک بیمار به پیشروی است (رویکرد رایج من در گذشته) ، اجازه توقف ساده ، استراحت ، می تواند خوش آمدید. احساس می کردم کاملا مراقبت شده است. با وجود بسیاری از متخصصان فداکار در اطرافم ، و دوستان جدیدی که با آنها پیدا می کردم ، هرگز نمی توانستم خیلی با مشکل روبرو شوم. اگرچه گاهی اوقات از نظر جسمی چالش برانگیز است ، اما محیط توانبخشی قلبی باعث ایجاد یک تجربه مثبت و بازگشت اعتماد به نفس شد.